Recenze: Arefa Cassoobhoy, MD, MPH dne 29. března 2019

Recenze: Arefa Cassoobhoy, MD, MPH dne 29. března 2019

V opačném případě je to jako hra na prkotina."

Nová studie byla zveřejněna v květnovém vydání časopisu American Journal of Public Health.

Novinky WebMD z HealthDay

Zdroje

ZDROJE: Lauren Gaydosh, Ph.D., odborný asistent, Vanderbilt University Center for Medicine, Health and Society, Nashville, Tenn.; David Katz, M.D., MPH, ředitel, Yale University, Yale-Griffin Prevention Research Center, New Haven, Connecticut; květen 2019,American Journal of Public Health Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.

Poznámka redakce: Denverští voliči schválili referendum 7. května 2019, aby bylo legální držení psychedelických hub pro osobní potřebu. Hlasování bylo 51 % ku 49 %.

4. dubna 2019 – Psychedelické houby by mohly být dekriminalizovány poprvé za více než 50 let v americkém městě, pokud by aktivisté z Denveru měli svůj způsob.

Skupina Decriminalize Denver shromáždila 8 000 podpisů, aby do volebního lístku ve městě 7. května zařadila opatření, které by uzákonilo osobní držení a používání hub pro osoby starší 21 let. (Celé volební opatření si přečtěte zde [PDF].)

Psychedelické houby jsou typem přirozeně se vyskytující houby, která může u uživatelů způsobit změněný stav mysli podobný LSD. Ředitel Dekriminalizace Denveru Kevin Matthews říká, že mu byla diagnostikována deprese a dostal lékařské propuštění z armády. Odtud, říká, on "plaval několik let" než mu kamarád před 20 lety dal dávku hub.

Říká, že jediné použití mu pomohlo překonat depresi.

"Umožnilo mi to začít skočit zpět do svého života a více se zapojit do své komunity, rodiny a přátel a začít zvládat svou depresi," on říká. Vnímá to jako mocný nástroj, který pomáhá ostatním, kteří se potýkají s duševními poruchami, najít nový pohled na život.

Ostatní lidé by měli mít možnost je používat také, říká.

Shrooms, halucinace a euforie

Psychedelické houby jsou také známé jako "kouzelné houby" nebo "koupaliště." Jejich psychoaktivní složka, psilocybin, narušuje způsob, jakým nervové buňky a serotonin spolupracují. Vyvolává euforii, halucinace a změněné vnímání prostoru a času, trvající 3 až 6 hodin.

Psilocybinové houby byly po staletí používány pro duchovní a lékařské účely. V roce 1968 byly federálně nezákonné kvůli jejich intenzivnímu používání v kontrakultuře a zůstávají na seznamu 1. seznamu Úřadu pro kontrolu drog. To znamená, že je vláda považuje za nepřijatou lékařskou hodnotu a vysoký potenciál zneužití. Krátkodobé negativní vedlejší účinky halucinogenů mohou zahrnovat zvýšenou srdeční frekvenci, paranoiu, nevolnost, nekoordinované pohyby, nadměrné pocení, sucho v ústech a paniku. Výzkumníci nemají mnoho údajů o dlouhodobých účincích.

Nedávný výzkum naznačil, že psilocybinové houby mohou lidem pomoci vypořádat se s depresí, přestat kouřit a přestat s alkoholem. Jedna nedávná studie ukázala, že psilocybinové houby zmírnily depresi a úzkost u pacientů s rakovinou a zlepšily kvalitu jejich života – účinky, které trvaly 6 měsíců. Někteří účastníci měli také vedlejší účinky, jako je vysoký krevní tlak, fyzické nepohodlí a úzkost. V jiné nedávné studii několik lékařů z Johns Hopkins University School of Medicine navrhlo, že potenciální přínosy psilocybinu a nízký potenciál ke zneužívání by měly přesunout lék do seznamu 4, na stejné úrovni jako léky podobné některým lékům na spaní a úzkost na předpis.

FDA v roce 2018 schválila studii testující psilocybin k léčbě deprese.

"To, co pro mě udělali, bylo opravdu to, že mi pomohli vidět mimo rámec toho, co deprese v mém životě vytvořila, a opravdu jsem se mohl podívat na svět novýma očima a začít se vytahovat z hlubin,“ říká Matthews.

Žádné obchody ani legální prodej

Říká, že dekriminalizace hub by nevypadala jako legalizace marihuany, kdy obchody legálně prodávají marihuanu pro rekreační použití. Říká, že by neexistovaly žádné obchody ani lékárny a stále by bylo nezákonné prodávat houby, i když jejich pěstování pro osobní potřebu by bylo povoleno.

Ale ne každý je přesvědčen, že dekriminalizace je pro Denver dobrá věc. Starosta Michael Hancock řekl, že je proti opatření. Mluvčí odmítla upřesnit, proč je proti.

Peter Droege z Colorado Christian University’s Centennial Institute, konzervativní think tank, poukazuje na potenciální negativní vedlejší účinky užívání psilocybinu.

"Každý, kdo zažívá tyto halucinace podobné LSD, které by mohly být za jeho volantem… není těžké si představit, že někdo jde na ulici nebo před lehkou kolej, když má halucinace," on říká.

A říká, že pověst Colorada se již spojila s jinou drogou, marihuanou, poté, co voliči v roce 2012 schválili legalizaci a po celém státě se otevřely stovky obchodů s marihuanou.

"Colorado je krásný stát. Máme jedny z nejúžasnějších scenérií. Máme tu skvělou kvalitu života a úžasné počasí," říká Droege. "Máme tolik krásných částí našeho státu, úžasné venkovní rekreace a místo toho jsme známí jako plevelný stát. Mám obavy a myslím, že jsme na tom lépe."

Matthews říká, že opatření nezvýší přístup k širší populaci. “Je spousta lidí, kteří už psilocybin užívají, a nejsou venku, aby zakopli a způsobili povyk.”" on říká. "Lidé se sem nebudou stěhovat, aby navštívili výdejnu psilocybinu. To není to, co tvoříme."

WebMD Health News Recenze: Arefa Cassoobhoy, MD, MPH dne 29. března 2019

Zdroje

Neurofarmakologie: “Potenciál zneužití lékařského psilocybinu podle 8 faktorů zákona o kontrolovaných látkách.”

CBS 4, Denver: "Dekriminalizace „kouzelných hub“ v Denveru: Aktivisté tvrdí, že mají dostatek podpisů, aby získali iniciativu při hlasování."Dekriminalizovat Denver.Centrum pro výzkum zneužívání látek: "Psilocybin/Psilocyn."Město a okres Denver: Informace o komunálních volbách 2019. The New York Times: "Psychedelické houby jsou blíže k lékařskému použití (nejsou to jen vaše představy)."Journal of Psychopharmacology: “Psychedelická terapie pro odvykání kouření: Kvalitativní analýza účtů účastníků.”Kevin Matthews, ředitel kampaně, Decriminalize Denver.Národní institut pro zneužívání drog: “halucinogeny.” Journal of Psychopharmacology: “Psilocybin způsobuje podstatné a trvalé snížení deprese a úzkosti u pacientů s život ohrožující rakovinou: Randomizovaná dvojitě zaslepená studie.”Compasspathways.com: “COMPASS Pathways získal schválení FDA pro klinickou zkoušku psilocybinové terapie pro depresi rezistentní na léčbu.”

Od Roberta Preidta

Reportér Dne zdraví

Nová studie zjistila, že u veteránů s posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD) v kombinaci s problémem s pitím může typ předepsané psychoterapie ovlivnit míru uzdravení.

Podle výzkumníků z VA San Diego Healthcare System je takzvaná prodloužená expoziční terapie při pomoci těmto pacientům účinnější než terapie dovedností při zvládání.

"Hlavním závěrem studie pro mě je, že možná děláme medvědí službu veteránům, pokud jim nenabízíme nejlepší léčbu, kterou máme k dispozici pro PTSD, jako je dlouhodobé vystavení," řekla vedoucí studie Sonya Norman.

Zjištění by mohla pomoci vést péči o mnoho veteránů, kteří mají jak PTSD, tak poruchu užívání alkoholu, které se často vyskytují společně, řekla Norman a její kolegové. Porucha užívání alkoholu ne vždy dosáhne úrovně alkoholismu, což je termín používaný k popisu někoho s těžkou formou závislosti na alkoholu.

Studie zahrnovala 119 pacientů s PTSD a poruchou užívání alkoholu. Někteří dostávali prodlouženou expozici, zatímco jiní dostávali terapii dovedností zvládání zvanou Hledání bezpečí.

Při dlouhodobé expoziční terapii pacienti postupně konfrontují vzpomínky, pocity a situace související s jejich traumatem způsobujícím PTSD. Cílem je čelit jim bez pocitu úzkosti a stresu. Je považována za zlatý standard pro léčbu PTSD.

Hledání bezpečí je široce přijímanou terapií pro pacienty s PTSD i poruchou užívání alkoholu a zaměřuje se spíše na dovednosti zvládání než na expozici.

Obě terapie vedly k menšímu počtu dnů těžkého pití a ke snížení symptomů PTSD, ale účastníci studie ve skupině s prodlouženou expozicí měli významně nižší skóre symptomů PTSD a vyšší míru remise PTSD.

Bezprostředně po léčbě bylo dosaženo remise PTSD u 22 % pacientů s prodlouženou expozicí a 7 % pacientů ve skupině zvládajících dovedností, uvedli autoři studie v tiskové zprávě VA. Při 3měsíčním sledování byly míry 25 % oproti 6 %, v tomto pořadí. Po šesti měsících byla míra 33% oproti 15%, v tomto pořadí, zjištění ukázala.

Podle zprávy zveřejněné 24. dubna měli pacienti v obou skupinách po léčbě podobné snížení počtu dnů těžkého pití Psychiatrie JAMA.

Pokračování

Někteří odborníci zpochybnili použití expoziční terapie u těchto pacientů. Nicméně, "výzkum neprokazuje obavy, že by pacienti s PTSD s poruchou užívání alkoholu nezvládli expozici, aby byly pravdivé," řekl Norman, VA výzkumník a profesor psychiatrie na Kalifornské univerzitě v San Diegu.

"Další fází tohoto výzkumu je naučit se, jak učinit prodlouženou expozici ještě účinnější u pacientů s PTSD a poruchou užívání alkoholu. Nyní provádíme studii, ve které kombinujeme léky, abychom pomohli snížit pití s ​​prodlouženou expozicí, abychom zjistili, zda tato kombinace pomáhá pacientům dokončit prodlouženou expozici a mít z léčby ještě větší prospěch." Norman uvedl v tiskové zprávě.

Novinky WebMD z HealthDay

Zdroje

ZDROJ: Veterans Affairs, tisková zpráva, 24. dubna 2019 Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.

2. prosince 2019 – Mohla by vám strava bohatá na listovou zeleninu a mořské plody pomoci zvládat vaše nálady? Výzkum ukazuje, že ano. Ve skutečnosti existuje rostoucí oblast vědy nazývaná nutriční psychiatrie, která se zaměřuje na to, jak vaše strava ovlivňuje vaše duševní zdraví.

“Lepší kvalita stravy, bez ohledu na to, jakým způsobem ji měříte, je spojena s přibližně 30% snížením rizika deprese,” říká Felice Jacka, PhD, ředitel Food and Mood Center na Deakin University v Austrálii a prezident společnosti. Mezinárodní společnost pro výzkum nutriční psychiatrie. Na toto téma také napsala knihu Brain Changer: The Good Mental Health Diet.

V září analýza 26 předchozích removio amazon studií zjistila, že psychiatrie spolu s dodržováním středomořské stravy plné zelené zeleniny, ovoce, ořechů, fazolí, olivového oleje a mořských plodů může zmírnit příznaky deprese. Bylo také zjištěno, že lidé, kteří jedli více masa, mléčných výrobků a zpracovaných potravin, měli vyšší riziko deprese. Z 26 zahrnutých studií jen hrstka neprokázala žádný vztah mezi stravou a duševním zdravím. A malá randomizovaná kontrolovaná studie, publikovaná před několika týdny, zjistila, že vysokoškoláci s příznaky deprese zaznamenali zlepšení nálady za pouhé 3 týdny na podobné stravě. Tento typ studie je mezi výzkumníky považován za „zlatý standard“.

Ale než zahodíte antidepresivum a utečete na nejbližší farmářský trh: Žádný z těchto výzkumů nenaznačuje, že samotná dieta může depresi vyléčit nebo jí předejít. Myšlenka je taková, že zlepšení vaší stravy vám dává silný základ pro uzdravení, bez ohledu na to, jaké jiné léčby můžete zkusit.

„Začnete mluvit o cuketě a lidé si myslí, že to znamená, že by měli přestat brát Zoloft,“ říká Dr. Drew Ramsey, MD, asistent klinického profesora psychiatrie na Columbia University College of Physicians and Surgeons a zakladatel Brain Food Clinic v New Yorku. . „Kvůli stigmatu lidé raději neužívají léky. Dělají tento skok, že vše lze změnit jídlem. Léky by měly být konzultovány s odborníkem.”

Tohle je váš mozek na jídlo

Vědci zkoumali účinky živin na duševní zdraví po desetiletí, ale myšlenka, že na vaší stravě záleží více, je relativně nová. „Na úrovni zdravého rozumu víme, že náš mozek potřebuje výživu,“ říká Ramsey. “A stále více chápeme, že americká strava je hrozná pro naše zdraví a hrozná pro naše duševní zdraví.”

Spolu s kolegou přišli s tím, čemu říkají Antidepresivní potravinové skóre, založené na živinách, které mají antidepresivní vlastnosti. Mezi potraviny, které obsahují nejvyšší množství těchto živin, patří mlži, jako jsou ústřice a škeble, a také listová zelenina, jako je řeřicha a špenát. “Ale jednotlivá jídla nejsou záměrem,” říká Ramsey. Předepisuje také spoustu zeleniny, mořských plodů, ořechů, semínek, fazolí a fermentovaných potravin. Ano, je to podobné jako u středomořské stravy.

Jennie McCarthy, právnička v New Yorku, absolvovala před 2 lety Ramseyho e-kurz „Jezte, abyste porazili depresi“. S anamnézou bipolární poruchy a diabetu 2. typu ve své rodině chtěla udělat, co mohla, aby si zachovala své zdraví. Od absolvování kurzu se snažila dodržovat jeho doporučení.

Typický den pro ni zahrnuje zeleninu u všech tří jídel; ryby jako losos nebo treska; fazole; červená, oranžová nebo žlutá zelenina; ovoce; ořechy; plus probiotický doplněk a kapsle s rybím olejem. Není to nejjednodušší plán pro socializaci, ale McCarthy ví, že dokonalost není cílem. Připojí se tedy k přátelům na večer a očekává, že se příští den bude cítit malátně – kocovina z jídla.

„Když jsem na správné cestě, zaznamenávám obrovský rozdíl v mé energetické úrovni a toleranci k věcem, které se dějí v práci,“ říká McCarthy. “Letos jsem neměl záchvat blues, nepotřeboval jsem den duševního zdraví.” Nemám vztek, stres, úzkost.”

Keto pro těžké případy?

Ne každý je prodáván na základě středomořské stravy pro boj s depresí, nebo alespoň ne pro depresi, která nereagovala na jinou léčbu. Chris Palmer, MD, je ředitelem oddělení postgraduálního a dalšího vzdělávání v McLean Hospital v Belmontu, MA a odborným asistentem psychiatrie na Harvard Medical School. “Důkazy, že můžeme účinně léčit pacienty s klinickou depresí pomocí dietních opatření, jsou přinejlepším marginální,” říká. “Součástí toho je, že je to opravdu těžké věci studovat, protože můžete pacientovi říci, aby jedl více ovoce a zeleniny, jedl méně nezdravého jídla, ale ve skutečnosti je téměř nemožné pochopit, co jí, nemůžeme to vědět.” co skutečně udělali.”

Tento problém se často objevuje ve studiích, které zkoumají, jak strava ovlivňuje lidské zdraví: Protože může trvat roky, než uvidíte dopad, nemůžete tyto studie provádět za kontrolovaných laboratorních podmínek. Místo toho se výzkumníci spoléhají na zprávy lidí o tom, co jedli, které mohou být chybné nebo zaujaté. (Pokud jste například snědli celou krabici sušenek během dietní studie, možná se budete příliš stydět to zmínit.)

Palmerův výzkum se zaměřuje na to, jak ketogenní dieta – dieta s velkým množstvím zdravých tuků, středním množstvím bílkovin a velmi malým množstvím sacharidů – mění zdroj energie pro mozkové buňky. Říká, že to může pomoci pacientům s depresí rezistentní na léčbu.